fbpx

Žaidimų rūšys

Norint pasirinkti biliardo stalą, būtina visų pirma pasirinkti norimą žaidimo rūšį. Biliardo (pulo, snukerio, rusiško biliardo, angliško pulo, karambolio) žaidimo taisykles galite rasti biliardo federacijų tinklapiuose:

Rusiškas biliardas

Piramidė arba kitaip Rusiškas biliardas.Tai vienintelė Tarybų Sąjungos laikotarpiu žinoma biliardo rūšis Lietuvoje. Klubinis (3 ant 1,5 metro dydžio) ir pusklubinis (2 ant 1metro dydžio) biliardo stalai buvo paplitę visoje TSRS teritorijoje ir neretai pirkėjai teiraujasi jų. Dabar dydžių įvairovė išaugo iki 8. Nuo 9 pėdų žaidžiama su 68 mm diametro rutuliais, o mažesniuose su 57,2 mm diametro rutuliais. Tai žaidimas nereikalaujantis sudėtingos strategijos, bet reikalaujantis didelio tikslumo, nes kišenių plotis vos 4-6 mm didesnis už rutulio diametrą. Populiarus visoje buvusios TSRS teritorijoje ir panašus žaidimas žaidžiamas Suomijoje. Lietuvoje populiarus.

Pulas

Pulas tikrai dinamiškiausias iš šių žaidimų. Didžiausias stalas 9 pėdų ( 2,54 ant 1,27 metro dydžio), bet namuose galite džiaugtis ir mažesniais 8 ar 7 pėdų pulo stalais. Spalvoti rutuliai, didelės kišenių žiotys – galimybė džiugiai praleisti laiką su šeima. Tai populiariausias biliardo žaidimas pasaulyje ir Lietuvoje.

Pradžiamokslis ir žaidimo taisyklės

Snukeris

Snukeris – žaidimas kilęs iš Anglijos ir kuris simbolizuoja preciziškumą, graciją ir proto nuovokumą. Pastoviai per EuroSport transliuojamų Snukerio čempionatų metu galėsite suvokti šio žaidimo tikrąjį grožį. Tai ganėtinai sudėtinga tiek tikslumo atžvilgiu, tiek taktikos prasme žaidimas. Lietuvoje yra žaidžiamas, bet labiau sutinkamas biliardinėse nei namuose.

Angliškas pulas

Kaip ir snukeris – žaidimas kilęs iš Anglijos ir yra tartum pulas žaidžiamas ant 6 ar 5 pėdų snukerio stalų. Juodas, baltas ir septyni geltoni plius septyni raudoni rutuliai mušami pagal pulo 8 taisykles. Šis žaidimas palitęs tiktai Britanijos salyne. Lietuvoje nepopuliarus, bet galima ant tokio stalo žaisti ir snukerį su mažesniu rutulių rinkiniu.

Karambolis

Karambolio esmė vienu rutuliu pataikyti į kitą rutulį taip, kad jis pagal tam tikras taisykles pataikytų į trečią. Gali būti reikalavimas paliesti du arba tris bortus.Arba reikalavimas vienoje zonoje (subraižoma ant audinio) atlikti ne daugiau kaip sutartą karambolių kiekį. Žaidimas reikalauja ne tiktai daug žinių bei įgūdžių , bet ir labai tikslių biliardo stalų. Ypač standžiom konstrukcijom, iki 70 mm akmens plokštėmės ir akmens šildymo įranga.Šis žaidimas yra populiarus Italijoje, Prancūzijoje eilėje Azijos,Afrikos ir Pietų Amerikos šalių.Lietuvoje mažai žinomas.

Tada būtina nustatyti galima pastatyti jūsų patalpoje.

Jeigu pasirinkote mūsų gaminamą biliardo stalą, jo spalvinius variantus galite pasirinkti peržvelgdami mūsų spalvų paletę.

TURITE KLAUSIMŲ?Susisiekite

+370 (37) 432234, +370 687 88340,
bilijardai@bilijardai.lt
Davalgonių g. 3, Ramučiai ; LT-54473 Kauno r. Lietuva